JINAKOST versus BÝT A CÍTIT SE V BEZPEČÍ – PSYCH-K

Sdílejte:
1 (2)

Být jiný sebou často nese jakési stigma.
Být gay, je být jiný.


S Jardou spolu pracujeme už skoro dva roky. Hned jak jsem si osvojila PSYCH-K což je 1,5 roku tak jsme začali pracovat na programech, které se postupně ukazovaly. Témat je v našich životech hodně, ale ta, co jsou zásadní a stojí za vnímáním sebe a toho kam vlastně patříme je vždy pár zásadních.

Téma orientace jsme již několikrát otevřeli, ale vždy se vynořilo jiné přesvědčení, které jaksi překrylo toto. Včera jsme se jako bumerang vrátili k tomu, že pro Jardu nosit černou barvu znamená nebýt viděn. Ztratit se v davu. Jak řekl: „Nemám zapotřebí se vystavovat.“ ale zároveň na sebe upozorňovat chce, což se ukázalo třeba tím, že nenosil respirátor.

Přirozeně vyjadřovat sebe.

A tak nás to postupně přivedlo k těmto přesvědčením a jeho prožitky u balanců jsou na knížku. Pokaždé když ho poslouchám při sdílení jsem ohromena jeho prožitkem a vším na co si během procesu přišel a se co uvolnilo a objevilo jako „vedlejší“ účinek.

K tématu jsme se vlastně doslali přes vnímání momentální situace, kterou jsme řešili na sezení před 14 dny, a tak jsme šli pomalu jak nás to postupně vedlo.

1.Je pro mě bezpečné být mužem se vším co k tomu přirozeně patří.

  To měl silné, a tak mě na konci sezení napadlo otestovat č.7. a to bylo slabé.

Sama jsem si toto prohlášení testovala se slovem žena, kdy jsem se na plese necítila komfortně v sexy šatech a muži na mě koukali.

2. Je pro mě bezpečné být viděn a slyšen.

3. Jsem hluboce přesvědčen, že mám možnost volby.

4. Vítám do svého života pestrost a barevnost ve všech jeho podobách.

5. Mám na to nosit barevné oblečení.

6. Transformace stresu na situaci Ukrajina.

Pro mě moc zajímá zkušenost. Tedy pro oba jak se ukázalo. Při testování zda partner prožívá stres mu viditelně ruka klesala, ale než kývnul, aby mi dal znamení, že je celou bytostí v situaci se proces transformace spustil, protože sebou začal cukat a ruka mu postupně tuhla, takže když kývnul, byla transformace stresu hotová.

7. Je pro mě bezpečné být gayem se vším co k tomu přirozeně patří.  

Prostě krásná práce.

Přesvědčení, která máme ve svém podvědomí nám nedovolují prožívat život jak bychom nejen chtěli, ale i mohli.

Pozorujte, jakými větami se častujete během dne a jakými přesvědčeními se utvrzujete v tom, že něco nejde, že něco nejsem nebo, že to prostě není možné.

Více o metodě PSYCH-K

A.I.@

CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2024

Modrý fotka sukulentu kosmetika a péče o pleť post na facebook (4)

Bližší informace k akcím

K tématům jednotlivých přednášek tudy:  15.2.2024   7.3.2024   11.4.2024    9.5.2024  

Na přednášku 11.4. bude navazovat Kurz metamorfní techniky na který vás srdečně zvu a stejně tak na transformační Týdenní pobyt „Terapie na cestě“ v Itálii. Bude to jízda :-)

Registrace a rezervace na online@zivotjakoduha.com nebo na tel. číslech 608 924 878 

Registrace