TRANSFORMACE STRESU – PSYCH-K

Sdílejte:

PSYCH-K disponuje mnoha nástroji, jak měnit informace v podvědomí.


Jedním z nich je TRANSFORMACE STRESU a já bych s vámi ráda posdílela osobní čerstvou zkušenost, jak to funguje a jde o zpracování TRAUMATU.

Fantasy-g88b5a2c7c_1280

Možná by bylo dobré nejprve zmínit co je trauma, ale na to by nestačila jedna A4. Ale myslím, že z dalších slov to pochopíte.  Popřípadě čtěte zde FILM „MOUDROST TRAUMATU“ či PSYCH-K

Ráda bych s vámi posdílela jeden osobní zážitek a jak je snadné stres uvolnit z těla.

Buňky mají svou paměť, stejně jako voda, to už bylo mnohokrát vědecky prokázáno.

Každý zážitek se propíše do naší buněčné paměti a tam je do té doby. dokud se nepotkáme s tzv. spouštěčem, který nám vyvolá již dávno prožitou událost a s ní spojené emoce a vše co bylo součástí traumatu.

Spouštěčem může být výše hlasu druhé osoby, nebo jeho mimika, na kterou reagujeme a ani nevíme proč je nám někdo nesympatický, nebo jím může být vůně či prostě jen podobnost náboje dané situace a prožitku.

Tak jako je tělo naprogramováno na opravy a zvýší krevní tlak, aby zajistilo přísun krve do srdce (ano není to nemoc, ale oprava těla), tak se to děje i na úrovni naší psychiky.

Na povrch se derou obsahy, které touží být uviděny, aby mohly opustit buněčnou strukturu a uvolnit prostor pro nové a prospěšné.

Stres je často používané slovo, ale co to vlastně znamená?

Vše, co v nás vyvolává neklid a nepohodu, co je spojené s fyzickými projevy, které vnímáme jako stažení žaludku, ztuhlost celého těla, bolestmi, pocením atd. Ale jsou věci, které se dějí na pozadí, které nejsou vidět, ale ovlivňují naše každodenní životy.

Určitě si každý z vás vybaví nějakou vzpomínku, která v něm vyvolá stres. 

Ať už je to z dětství, kdy jsme dostali třeba výprask, nebo nám ublížil někdo ve škole, zažili jsme dopravní nehodu nebo operaci, zemřel nám někdo blízký, syn, dcera, máma i třeba domácí mazlíček. Neberme na lehkou váhu zdánlivě nedůležité věci. Vše, na co reagujeme negativně je spojeno s traumatem, ať už si jej pamatujeme či nikoliv.

Jedním z pomocníků, jak s námi promlouvá naše podvědomí jsou sny. A mě se na dnešek jeden zdál.

Ve snech hledám zprávy a symboly, které mi ukazují kudy se mám ve svém životě vydat nebo na co se zaměřit.

Tentokrát to byl velmi zvláštní mix situací a mě moc nedával smysl. Tak jsem se zaměřila právě na symboly (dětské kulečníkové tágo, krev, táta, klíče v zámku…) a to mi začalo dávat smysl a skládat mozaiku situace z dětství, kdy jsme byli s bráchou přistiženi, jak pálíme jeho žákovskou knížku.

Byl to bráchovo nápad, mě mohlo být asi 8 a jemu o dva více. Prostě nápad děcka, co nepřemýšlí.

Bylo léto a ohníček jsme si udělali na balkoně. Ani jsme toho moc nestihli spálit a ucítili pohled táty, jak na nás kouká z okna obýváku. A bylo vymalováno. Dostali jsme výprask, který se mi otiskl tak hluboko do buněk, což jsem pochopila právě při TRANSFORMACI STRESU.

Nástrojem výprasku bylo to tágo, krev tam netekla, ale ve snu to byl symbol zranění. 

Na tátu se nezlobím, měl o nás strach, komentoval to slovy, že nešlo o to, že jsme pálili žákovskou, ale o to, že nad námi bylo suché prádlo a vedle skřínka s ředidly. Prostě jen neznal jiný způsob jak vyjádřit obavy a bůh ví, kdo ho ten den v práci naštval.

O něm mluvit nechci. Vyprávím vám to detailně proto, že je v naší struktuře psychiky spousta takovým menších či větších zážitků a ty v našem těle stále reagují, a přežívají, jako by právě probíhaly. To spouští tvorbu stresových hormonů, které mají vliv nejen na naše zdraví, ale i na další prožívání a vnímání sebe i druhých.

S lidmi pracuji už pěkných pár let a vždy narazíme na něco co v nich zůstává léta a vždy si na to vzpomenou. Často to doprovází slovy, že už to neřeší a že už to mají zpracované. Ano? Na jaké úrovni ale. Na úrovni podvědomí si to dál žije svým vlastním životem a ve vědomí máme pouze informaci o tom, jak bychom to chtěli mít a co si myslíme. 

V DNEŠNÍ DOBĚ MÁME NÁSTROJE JAK TYTO EMOČNÍ STOPY UVOLNIT A TO VELMI RYCHLE A TRVALE.

I pro mě jakožto badatele, co se neustále noří do své psychiky a objevuje další a další úrovně mě to vždy překvapí, jak snadné to může být. Snadné a efektivní. A tím je PSYCH-K a v tomto případě TRANSFORMACE STRESU je.

Nemusíme trpět. Už jednou jsme to prožili a nemusíme to prožívat na pozadí našich životů stále dokola.

Využívejme nástroje, které nám jsou k dispozici.

Celá „akce“ transformace stresu trvala 5 minut. Ano prožila jsem si pláč znovu, a zakrývala si obličej rukama jako tenkrát, hlasitě brečela a nemohla skoro popadnou dech, ale ta úleva, co záhy přišla je nepopsatelná. Dosledovat plný dopad uvolnění emočního náboje není možný, protože nevíme, na co vše to mělo vliv, ale uvidíte sami, že už jen cítit se lépe je DOST a třeba zmizí nevysvětlitelný vztek, nebo úlek z překvapení, který jste nevěděli odkud pochází.

Více o PSYCH-K

A.I.@

CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2024

Modrý fotka sukulentu kosmetika a péče o pleť post na facebook (4)

Bližší informace k akcím

K tématům jednotlivých přednášek tudy:  15.2.2024   7.3.2024   11.4.2024    9.5.2024  

Na přednášku 11.4. bude navazovat Kurz metamorfní techniky na který vás srdečně zvu a stejně tak na transformační Týdenní pobyt „Terapie na cestě“ v Itálii. Bude to jízda :-)

Registrace a rezervace na online@zivotjakoduha.com nebo na tel. číslech 608 924 878 

Registrace