MÁ PRÁCE MÁ HODNOTU – PSYCH-K

Sdílejte:

Podvědomí k nám promlouvá skrze sny

Workplace-gb8c9d233f_1280

Opět se mi zdál sen. Tedy vlastně jako každou noc, ale ne vždy jsou pro mě všechny sny tak srozumitelné, abych v nich přečetla zprávu.

Z dnešního snu, co jsem zachytila byl obraz, kdy jsem něco hledala v bytě, kde jsem vyrůstala. Předmět, který jsem hledala byl symbolem uspokojení. Hledala jsem na mnoha místech a na jednom místě jsem nacházela samé nalamované obrázky vodovými barvami od svého mladšího bratra. Opravdu jich byla velká spousta a já se divila, že si je mamka schovává a že vůbec takovou dobu, vždyť už je mu 23…. A v tom jsem si sama v tom snu říkala, “ no hlavně, že můj obrázek tenkrát vyhodila“. Pamatuji si to do dnes a často se mi tato vzpomínka vracela, než jsem pochopila proč.

To bylo klíčové pro mé pochopení se podívat na hodnotu své práce.

Tenkrát jsem opravdu našla svůj obrázek v koši. A pamatuju si ten pocit úplně přesně. Vzpomínám si, že jsem jí to i řekla a odbyla mě slovy, že se to nějak přimotalo….ten pocit, že to není pravda ve mně zůstal. Pro ni to nebylo v té chvíli důležité, ale v dítěti to utváří sebeobraz své hodnoty. 

A teď to vezmu z druhé strany mého momentálního života.

Již dávno nejsem zaměstnanec a pracuji sama na sebe už pěknou řádku let.  

Přesto, že ve vědomí vím, že má práce má hodnotu, (jinak bych už svou práci neměla :-))  tak mé podvědomí má jinou informaci a to vzpomínku a s ní spojenou emoci, POCIT NEDOCENĚNÍ.  (která se mi v životě propisovala v mnoha rovinách). 

Z toho pocitu plynou další přesvědčení, jako je závislost na pochvale a uznání, neustálé očekávání, že se mi jí dostane, neboť jako malá jsem na ní čekala a našla jí v koši… a i když ji pak člověk dostane, tak jaksi propadne, protože ji neumí přijmout, neboť nám chybí tato prvotní zkušenost a v našich buňkách tím pádem chybí její otisk. A místo tohoto otisku je tam otisk toho, že má práce nemá hodnotu.

Ten pocit jakési uvolněnosti a klidu po balancu byl znatelný a jakoby zmizelo něco co jsem vnímala jako něco, co „tam“ nepatří.

A teď přijde na řadu přepis této informace, tohoto přesvědčení, že MÁ PRÁCE NEMÁ ŽÁDNOU HODNOTU.

A tak jsem jí pomocí PSYCH-K přepsala na: HLUBOCE VĚŘÍM, ŽE MÁ PRÁCE MÁ VELKOU HODNOTU.

V dnešní době se hodnota skloňuje v mnoha pádech. Hodnota života, hodnota našeho času, hodnota sebe sama. Způsobů, jak vyjadřujeme hodnotu je spousta. Jedním z nich jsou peníze. Hodnota naší práce je určována výší naší výplaty. 

A hned si můžete položit otázky typu:

Jsou pro mě peníze dobrem nebo zlem?

Jaký mám vztah k penězům? 

Jak o nich mluvím? Jako o něčem, co mi chybí a lamentuju věčně nad tím, že všichni chtějí peníze…nebo je vnímám jako energii, způsob, kterým získávám to, co potřebuji a je to tak v pořádku?

Tato přesvědčení, jak smýšlíme o penězích nyní jsou v našich buňkách z doby, kdy jsme si utvářeli představu o světě. O tom, jak to v něm chodí. A vnímání hodnoty peněz i nás samých jsme si osvojili díky našim zkušenostem v minulosti a od těch, kteří formovali naši osobnost. 

Často o sobě smýšlíme, že nejsme dost. Že toho děláme málo a že to nemá cenu. A tak děláme stále víc až jsme vyčerpaní a stejně nám to spokojenost nepřinese.

Říká se, že 5 nejbližších lidí formuje naši osobu, a to pak určuje, jak uvidíme nejen sebe, ale i svět.

Takto si můžete pokládat další otázky na vnímání hodnoty svého života. Svou sebe hodnotu či jak nakládám se svým časem?

Je toho mnoho, co je v našich buňkách již „dáno“, ale zde vidíte popis toho odkud to pramení a jak se to dá změnit.

A propis změny tohoto jednoho nastavení má mnohem větší dopad, než se na první pohled zdá.

Každodenní situace nám ukazují, jak nás naše podvědomí ovládá a pokud se divíme, že se nám opakuje stále dokola ta samá věc, tak víte, že je potřeba změnit něco v našem podvědomí a v tom vám může pomoci PSYCH-K.

Více o PSYCH-K

A.I.@

CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2024

Modrý fotka sukulentu kosmetika a péče o pleť post na facebook (4)

Bližší informace k akcím

K tématům jednotlivých přednášek tudy:  15.2.2024   7.3.2024   11.4.2024    9.5.2024  

Na přednášku 11.4. bude navazovat Kurz metamorfní techniky na který vás srdečně zvu a stejně tak na transformační Týdenní pobyt „Terapie na cestě“ v Itálii. Bude to jízda :-)

Registrace a rezervace na online@zivotjakoduha.com nebo na tel. číslech 608 924 878 

Registrace